Dzisiaj jest: 16 Grudzień 2017    |    Imieniny Albina, Zdzisław
Home Historia szkoły
O szkole PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 lutego 2012 01:00

Nasza szkoła znajduje się we wschodniej części miasta, w jego najstarszej dzielnicy Biskupice w miejscu skąd miasto wzięło swoje początki. Szkoła mieści się w przedwojennym budynku, do którego w roku 1995 dobudowano nowoczesną salą gimnastyczną. Nasi uczniowie korzystają z pracowni komputerowej, podłączonej do Internetu. Pracownia wyposażona jest w różnego typu programy edukacyjne. Nasz atut to wspomniana wcześniej nowoczesna sala gimnastyczna gdzie istnieją doskonałe warunki do uprawniania sportu, znajduje to odzwierciedlenie w wynikach sportowych, jakie uzyskuje nasza szkoła zarówno na szczeblu miasta jak i województwa. Możemy poszczycić się wieloma osiągnięciami nie tylko sportowymi. Uczniowie mają w szkole możliwość uczestnictwa w całej gamie różnorodnych zajęć pozalekcyjnych.

Nasze silne strony to między innymi fachowa i dobrze wykształcona kadra pedagogiczna. Uczniowie oraz ich rodzice mają możliwość wyrażania swoich opinii, wniosków i uwag dotyczących żywotnych spraw szkoły. Uczniowie poprzez uczestnictwo w pracach Samorządu szkolnego a ich rodzice poprzez pracę w: Radzie Rodziców, Radzie Szkoły.
W naszej szkole uczniowie mają możliwość uczestnictwa w różnorodnych formach spędzania czasu wolnego i realizacji swoich pasji oraz zainteresowań: koła przedmiotowe, zajęcia sportowe, zajęcia komputerowe, dyskoteki, wyjścia do filharmonii.W szkole wydawana jest gazetka szkolna, każdy może wziąć udział w jej współredagowaniu, organizowane są różnorodne konkursy: przedmiotowe, plastyczne i inne.

Poprawiony: wtorek, 18 września 2012 21:31