Dzisiaj jest: 16 Grudzień 2017    |    Imieniny Albina, Zdzisław
Home Dla uczniów Koło turystyczne

SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE

Nasze gimnazjum od wielu lat współpracuje z PTTK odział w Zabrzu.  Dzięki tej współpracy nasi uczniowie mogą brać udział w rajdach pieszych i górskich organizowanych przez ten oddział. Uczniowie biorący udział w rajdach poznają piękno Beskidu Śląskiego, poznają zakątki ziemi śląskiej, uczą się aktywnie spędzać czas wolny i mają szansę zdobyć odznaki GOT.
W minionym roku szkolnym nasi uczniowie brali udział w  rajdzie pieszym , którego meta była  w miejscowości  Jemielnica  (12-04-2014r.). Rajd był zorganizowany w ramach XXII Śląskiej Wiosny Turystycznej. Uczestnicy rajdu podziwiali piękno ziemi śląsko-opolskiej. Następnym rajdem w którym brali udział nasza młodzież był rajd górski zorganizowany w ramach 9 Zabrzańskiego Złazu Górskiego z metą na szczycie Klimczok (1117 m n.p.m.). Rajd odbył się 10-05-2014r. Pod koniec roku szkolnego nasz młodzież  wzięła udział w XXXI Rajdzie Młodzieży Szkolnej  z metą na Hali Miziowej (07-06-2014r.). Przed naszą młodzieżą w tym roku kalendarzowy jeszcze jeden rajd, który się odbędzie 18-10-2014r. z metą na Równicy.

JEMIELNICA 12 kwietnia 2014

KLIMCZOK 10 maja 2014