Podręczniki dla dzieci i młodzieży

Wybór podręczników szkolnych jest zdecydowanie za duży. Nie wiadomo na co zwracać uwagę kupując podręczniki. Czy nie może być tak jak dawniej, że podręczniki przechodziły z jednej klasy do drugiej? Czy wszystko trzeba sprowadzać do zarabiania pieniędzy? Kupno podręczników szkolnych dla wielu wielodzietnych rodzin to dramat, który powtarza się przed pierwszym września. Jakie nastały czasy, że rok w rok trzeba coś zmieniać? Jakby nie patrzeć podręczniki niczym się nie różnią i czy w tym czy w przyszłym roku będzie w nich dokładnie to samo. Osoby, które piszą i wydają podręczniki robią już tak mało miłe rzeczy, że zmieniają poszczególne programy tak żeby wszystko w nowym podręczniku było wymieszane. Tym samym znalezienie czegoś zajmuje nam za dużo czasu i ostatecznie z nerwami, bo z nerwami, ale kupimy nowe książki. Bardziej można byłoby się skupić na jakości książek i tym, co się w nich znajduje bo niestety poziom jest coraz niższy i niedługo dojdzie do zera, a osoby które ukończą szkołę podstawową będą potrafiły liczyć do dziesięciu. Takie dziwne czasy nastały i nic się nie poradzi, bo tak jest na całym świecie. Z tym, że inne bogatsze kraje według nas mogą sobie podręczniki wymieniać nawet raz w miesiącu, ale nas na to po prostu nie stać.